„Teoria Muzyki dla maluchów”

 

Pragniemy Wam przedstawić niezwykłą książkę do nauki teorii muzyki przez młodsze dzieci autorstwa Marty Carillon oraz Marka Tomaszewskiego. Książka nosi tytuł „Teoria Muzyki dla maluchów. Część 1” i jest kierowana dla dzieci w wieku 4-7 lat. Pozycja ta nie jest kolejnym nudnym podręcznikiem do nauki muzyki. Pokazuje natomiast w bardzo wesoły i barwny sposób, że nauka teorii może być bardzo przyjemna zarówno dla dziecka jak i rodzica. Na 64 kartach książki można znaleźć rymowanki, rysowanki czy też malowanki. Czyli wszystko to, co dzieci bardzo lubią i traktują jak zabawę. A nauka przez zabawę zawsze przychodzi o wiele łatwiej i przyjemniej. Do książki dołączone są naklejki, które towarzyszą nam w trakcie całej przygody. Zastosowany został również system nagradzania małych uczniów w postaci zbierania gwiazdek. Po przejściu całego podręcznika Wasze dzieci będą wiedziały:

– czym jest klucz wiolinowy i basowy

– co to jest pięciolinia

– jak odróżnić całą nutę od półnuty i ćwierćnuty

– że są różne rodzaje pauz

– gdzie na pięciolinii leżą poszczególne nutki

Wspaniałym dodatkiem do książki są nagrania wszystkich rymowanek, które można pobrać ze strony www.musicsteps.co.uk Pięknie odśpiewane, z łagodnym podkładem muzycznym. Wprost doskonałe do wspólnego śpiewania. My jesteśmy zachwyceni.

Książkę można kupić bezpośrednio przez stronę http://bit.ly/2zEtklM Podręcznik jest dostępny zarówno w języku polskim jak i angielskim. A więc przy okazji można również rozwinąć u dziecka język angielski.

W przygotowaniu są już kolejne część książki – nie możemy się już doczekać!

@2016 MILLION CLOUDS MAGAZINE. ALL RIGHTS RESERVED. Created by FoxSoft.pl